Ortağınızı memnun etmeye çalıştığınızda, zayıf bir çekirdek, biriniz bitmeden önce sizi tüketebilir, zira kötü kardiyo sağlığı sizi havaya uçurmanızı sağlayabilir. Her halükarda, iyi durumda olmak, sadece cinsiyeti kolaylaştırmaz, aynı zamanda hem sizin için daha keyifli hale getirebilir.

Düzenli olarak egzersiz yapmanın cinsel işlevi iyileştirebileceğine dair bilimsel kanıtlar vardır ve sıklıkla egzersiz yapan erkeklerin cinsel işlev bozukluğundan muzdarip olma olasılıkları daha azdır. Düzenli olarak faaliyete geçmek, başlamak için iyi bir yer olsa da, cinsel sağlık ve performans için diğerlerinden daha iyi olan bazı egzersizler vardır.

1. Kardiyovasküler Egzersizler

Los Angeles, California’da Üreme ve Erkek Üreme Tıbbı Merkezi direktörü Ürolog ve direktörü Dr. Philip Werthman, “Kardiyo, cinsel sağlık için mükemmel, çünkü dayanıklılığı artırıyor, aynı zamanda testosteronu artırıyor ve kilo vermeye yardımcı oluyor” diyor . Werthman, kilo kontrolü ayrıca erektil disfonksiyonu önleyebilir.

Yaklaşık 400 erkeği kapsayan beş çalışmanın bir meta analizi , özellikle aerobik eğitimin erektil disfonksiyonu tedavi etmede etkili olduğunu göstermiştir.

Peki sen nerede başlıyorsun? Mayo Clinic Bir koşu kadar çalışma, düzenli yürüyüş rutin yavaş başlar önerir. Ancak spor salonunda eliptik de kullanabilir veya yürüyüşe çıkabilir veya yüzebilirsiniz. Uzun bir süre boyunca nabzınızı tutan ve tutan bir şey. Sevdiğiniz bir aktivite seçin, böylece onunla devam edersiniz.

2. Çekirdek Eğitimi

Çekirdeğiniz hakkında konuştuğumuzda, midseksiyonunuzdaki tüm kaslardan bahsediyoruz.

Senin eğitilmesi çekirdek kasları itmek ve kalasların dahil yollarla çeşitli yapılabilir. Çekirdeğinizin tüm kaslarına çarptığınızdan emin olmak için, yanlarınızdaki kasları güçlendirecek ve güçlendirecek yan plakaları dahil edin, pozisyonları değiştirmeyi ve dengeyi korumayı daha kolay hale getirin.

Yan siperinizi yanınıza koyarak ve dirseğinize doğru yükselterek, zeminde ve bacaklarınızda zeminde yatık ya da üst üste bindirerek yan tahta alın. Omzunuz dirseğinizin hemen üstünde ve vücudunuz düz bir çizgide konumlandırılmalıdır. Bu kolaylaştığında, dirseğinizi ve elinize geçerek kendinizi daha da geliştirin. Yanları değiştirmeden önce birkaç saniye nefes al ve tut.

3. Denge Egzersizleri

Çekirdeğiniz hem yatakta hem de daha maceraperest aldığınız zaman dengeyi korumanıza yardımcı olacaktır. Ancak stabiliteyi sağlayabilecek ek vücut ağırlığı egzersizleri vardır.

Dağcılar , çekirdek, omuz ve kollarınız dahil olmak üzere, seks sırasında kullandığınız kas gruplarının çoğunu birleştirir ve denge ve koordinasyon gerektirir. Şınav pozisyonuna alın ve bir bacağı öne getirin böylece diziniz göğsünüzün altına gelir. Sırtınızı tüm zaman boyunca düz tutun ve bacakları değiştirin. Çalıştığınız gibi bacaklar arasında ileri ve geri hareket edin.

Yan akciğerler, dengeyi ve koordinasyonu geliştirmek için iyi bir başka yoldur. Soldan sağa, dizinizi doğrudan ayağınızın üzerinde tutun. Geri çekilip kendinizi ayakta durmaya, bacağı yerden kaldırmaya ve bir hamle konumuna geri dönmeden önce bir bacağın üzerinde kısa bir süre dengelemeye çalışın. Her iki tarafı da yaptığınızdan emin olun.

4. Pelvik Taban Egzersizleri

Werthman, erkeklerin Kegel ya da pelvik taban egzersizlerini, kadınların yaptığı gibi çok fazla gerçekleştirebileceğini söylüyor. “Bu durumun dayanıklılığı artırabileceği açık değil, ama boşalmanın kontrolünü artırabilir” diyor.

İdrar orta akışını durdurarak pelvik taban kaslarınızı tanımlayın. Aynı şekilde, sizi gaza maruz bırakan kaslar da pelvis tabanınızı destekler. Mayo Clinic 10 tekrarlar her gün üç setleri için amaçlayan üç rahatlatıcı önce üç saniye boyunca bu kasları gevşeterek öneriyor.