Cialis Penis Büyütmeye Yardımcı olurmu?

Birçok kişinin zaman içinde bir noktada merak ettiği bir konu: Ortalama penis büyüklüğü nedir?

İngiliz Üroloji Dergisi’nde (BJUI) yayınlanan bir araştırmaya göre , bir sarkık penis ortalama uzunluğu 3.61 santim iken, ereksiyon penisinin ortalama uzunluğu 5.16 inçtir. Ortalama kolan, bir sarkık penis için 3,66 inç ve bir dik penis için 4.59 inçtir. Kolan en geniş bölümünde penisin çevresidir.

Penis büyüklüğü hakkında daha fazla şey öğrenmek için okumaya devam edin, cinsel tatmin için ne kadar büyüklükte olduğunu ve penisinizin çok küçük olduğundan endişeleniyorsanız ne yapmanız gerektiğini öğrenin.

Araştırma ne diyor?

BJUI araştırması 17 çalışmanın verilerini kullandı ve çalışma katılımcıları 15.000’den fazla erkeğe ulaştı. Daha önce listelenen ortalamalara ek olarak, analiz boyutlarını çizdi ve bunları yüzdeliklere yerleştirdi.

Örneğin, 6.3 inçlik bir dik penis 95. yüzdelik dilimdedir. Bu, 100 kişiden sadece 5’inin 6,3 inçten daha uzun bir penise sahip olacağı anlamına gelir. Benzer şekilde, 3.94 inçlik dik penisi de 5. persentildir, yani 100’den sadece 5 erkeğin 3.94 inçten daha kısa bir penisi olur.

Diğer çalışmalar da benzer sonuçlar vermiştir. Journal of Urology’de yayınlanan bir çalışmada ayrıca, bir penis uzunluğunun, diktiğinde, uzunluğunun bir diksiyonu olmadığı zaman, uzunluğunun bir belirleyicisi olmadığı bulunmuştur. Başka bir deyişle, erkekler benzer büyüklükte ereksiyonlara sahip olabilirler, ancak farklı boyutlarda sarkık penisleri vardır.

Penis büyüklüğü nasıl ölçülür

Senin ucuna penisin üstünden uzunluğunu ölçün glans . Penisin üst kısmı, kasık kemiğinebağlandığı yer . Penisinizin ucu, penisin ucundaki yuvarlak kısımdır. Ölçüm yaparken kasık kemiğinizin önündeki tüm yağları sıkıştırın. Ayrıca, sünnet derisiyle ilgili ek uzunluk içermez.

Tabanın çevresini veya milin ortasını ölçün.

Boyut önemli midir?

Bazı erkekler için özel bir endişe, penislerinin kendileri ve eşleri için cinsel olarak tatmin olup olmayacağıdır. Bazı erkekler de çıplak görünmeleri konusunda endişeli olabilirler.

Cinsel ilişki söz konusu olduğunda , daha büyük her zaman daha iyi olmayabilir. Araştırmacılar, PLOS One dergisinde yapılan bir araştırmada, 75 tane cinsel olarak aktif kadınla, penis büyüklüğü hakkında bir gecelik bir stant ve uzun süreli bir ilişki için tercih edebilecekleri bir röportaj yaptılar. Kadınlara, belirli bir ırkı öne sürmemek için mavi plastikten yapılmış 33 farklı boyutlu 3-D penis modelleri gösterildi.

Çalışmadaki kadınların tercih ettiği ortalama büyüklük, bir kerelik bir karşılaşma için 6.4 inç uzunluğunda ve 5 inç çevreleyen dik bir penisti. Uzun süreli bir ilişki için, kadınların tercih ettiği ortalama boyut, 4.8 inç bir çevresi ile 6.3 inç uzunluğunda bir penistir. Bu seçimlerin ikisi de ortalamadan biraz daha büyüktü.

BMC Kadın Sağlığı’nda yayınlanan kadın tercihlerine benzer bir başka çalışma da, penis içliğinin cinsel tatmin için uzunluğundan daha önemli olduğunu ortaya koydu.

Bir erkeğin kendi penis büyüklüğüne dair algısı, güven ve olumlu bir vücut imajı üzerinde etkili olabilir. Penislerinin büyüklüğü hakkında kendinden-bilinçli olan, ya sarkık ya da dik durumdaysa, anksiyete kaynaklı erektil disfonksiyon ve diğer duygusal problemlerle karşılaşabilirler.

Bu tür bir öz bilinçliliğe sahip erkeklerle çalışan terapistler çoğu zaman, bir kişinin “çok küçük” algısının, araştırmanın gösterdiği şeyle uyuşmadığını bulmaktadır. Bir çalışma , penislerinin çok küçük olduğunu düşünen 67 erkekten birinin penil uzatma önermek için yeterince kısa olduğu düşünülen bir penise sahip olmadığı tespit edildi .

Penisimin boyutunu artırabilir miyim?

Penisinizin boyutunu büyütme kararı, üroloğun danışmasıyla dikkatli bir şekilde yapılmalıdır . Üroloji Dergisi çalışma az 1.6 inç sarkık penis uzunluğu ya da 3’den az inç ereksiyon halindeki penis ile sadece erkekler penis-uzayan tedavi için aday olarak kabul edilmesi gerektiğini tavsiye etti.

Seçeneklerinizi takip etmeden önce, psikolojik bir değerlendirme yapmalı ve endişeleriniz hakkında bir terapistle konuşmalısınız . Siz ve terapistiniz, “Alışılmadık derecede küçük bir penisin var mı yoksa ortalama büyüklükte mi yoksa yakın mı?” Gibi sorulara değinmeli ve “Penisinizin gerçekçi olmayan bir algısı veya ortalama büyüklükte bir penis hakkında gerçekçi olmayan düşünceleriniz var mı? ? ”Herhangi bir tedaviden önce psikolojik danışmanlığı denemelisiniz.

Tedaviyi düşünüyorsanız, bazı seçenekleriniz var. Vücudunuzun içindeki kasık kemiğine penisinizi bağlayan bağ üzerinde bir tür cerrahi işlem yapılır. Operasyon, penisinizin daha fazlasının vücudunuzun dışına uzanmasına izin verir. Ameliyatı artırmak için penis şaftı etrafında bir deri grefti içeren ameliyat da mümkündür.

Bazı erkekler , penislerinin etrafındaki yağ pedi ile kaplı kısımlarını daha belirgin hale getirmeye yardımcı olmak için kasık kemiği etrafında liposuction’dan yararlanırlar . Penis içine cerrahi olarak yerleştirilen şişirilebilir penil protezler, erektil disfonksiyon ve penis uzatma tedavisinde de etkilidir.

Eğer penisini daha geniş veya daha uzun yapmak için bir prosedürle ilgileniyorsanız, bu işlemleri yaparken çok fazla tecrübesi olan bir doktora danışın. Ayrıca, şaşırtıcı sonuçlar vaat eden hap, krem ​​ve diğer tedaviler için çevrimiçi reklamlardan da emin olmalısınız.

Erkeklerin çoğu, ortalama penis büyüklüğünde veya yakınlarında olup olmadıklarını ya da ötesindeler ise, gerçek şu ki erkeklerin çoğunluğu ortalama uzunluk ve çevrenin yakın bir aralığındadır. Kendinizi ölçmek size biraz onay verebilir. Penisinizin istediğinizden daha küçük olduğunu hissetmeye devam ederseniz, endişelerinizi ve sizin için en iyi seçeneklerin neler olabileceğini bir ürolog ile konuşun.

Leave a Reply